niedziela, 31 sierpnia 2014

Ginkgo - chusta na drutach

Moja nowa fascynacja - ażurowe chusty na drutach.
Najpierw nie mogłam się napatrzeć. Potem nie mogłam się zdecydować. Aż w końcu z wypiekami na twarzy zamówiłam włóczki i wybrałam wzór (plus kilka, które ustawiają się grzecznie w kolejce "do zrobienia"). Padło na Ginkgo. Nie za dużo tych ażurów, bo to początki moje w tym temacie - co by się nie zniechęcić i aby pierwsza chusta powstała w miarę gładko. No i jest. Włóczka to Alize Bamboo Fine, delikatniutka, lejąca się, lekko połyskująca, fajna na letnie dziergadełka, ale jednak jestem fanką prawdziwej wełny. Będę eksperymentować dalej. Kolor przyszedł taki nie do końca koralowy jak to było w opisie i na zdjęciu sklepu. Jest coś pomiędzy różem barbie a gumą balonową ;) Z pewnością wyraziście ;)


Włóczka: Alize Bamboo Fine
Druty: 4mm
Wzór: Ginkgo

środa, 20 sierpnia 2014

Little Ancolie

Całkiem sporo się dzieje. Na drutach i na szydełku. A tutaj cisza od lutego. Nie było weny, czasu, ochoty. Ważne, że dzierganie nie ustaje ;)

Przedstawiam jedną z moich ostatnich prac - Little Ancolie dla mojej Po. Uroczy i wdzięczny wiosenno-letnio-jesienny projekt :) Może wkrótce modelka nabierze ochoty na zapozowanie w jakichś odpowiednich okolicznościach przyrody, póki co woli wygłupy :)
Wzór: Ravelry
Włóczka: DROPS Muskat, kolor oliwkowy (45)
Druty: 4mm


Do tego - choć sporo wcześniej - powstała torebeczka na szydełku.Wzór: Ravelry
Włóczka: resztki bawełny
Szydełko: 3mm