czwartek, 28 czerwca 2012

Odświętne wdzianko

To były dłuuugie wakacje od bloga. A to przemili goście, a to wielkie decyzje, żmudny baby-fitness z naszą Po, brak weny. Wszystkiego po trochu. Ale tak czy inaczej - biję się w pierś i pokornie wracam.

Wyjęłam z szafy i nieco odkurzyłam białe ubranko do chrztu, jakie wydziergałam dla córeczki. Mamusia Chrzestna stanęła na wysokości zadania i przywiozła przepiękną, strojną sukienię, ale że pogoda była niepewna trzeba było dorobić jakieś okrycie wierzchnie. W ten sposób powstał płaszczyk i czapeczka. Komplecik prosty i bez zbędnych ornamentów - głównym elementem "stylizacji" była śliczna sukieneczka.
Włóczka: Yarn Art Baby, szydełko nr 3.


Ucho się odsłoniło a falbany zadarły, ale z tych emocji jakoś nikt nie poprawił...Dokończyłam też pelerynkę. Co prawda nie znalazła zastosowania, ale wzór tak mi się podobał, że po prostu musiałam. Dla kilkumiesięcznego dziecka warto jednak zrobić pelerynkę z otworami na rączki - podczas przymiarki Po tak wymachiwała łapkami, ze peleryna co rusz lądowała na pleckach i młoda wyglądała jak Supermen w dniu ślubu ;)
Włóczka: akryl no name zalegający w szafie, szydełko nr 2,5